Przydatne akcesoria sportowe do treningu domowego
Akcesoria

Przydatne akcesoria sportowe do treningu domowego

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiasz się nad zakupem akcesoriów pomocnych w domowych ćwiczeniach? Jeśli tak to ten tekst jest dla Ciebie! Poniżej znajdziesz krótką listę rzeczy, bez których nie może się obejść żaden miłośnik sportu.

Dlaczego warto ćwiczyć w domu?

Trening na zewnątrz wymaga silnej woli. Czasem zdarza się tak, że ostatecznym argumentem jest pogoda. Nawet największy pasjonat biegania czy jazdy na rowerze zrezygnuje z zaplanowanego treningu, gdy za oknem szaleje burza, panuje niemiłosierny upał lub mróz jest tak silny, że para zamarza zaraz po tym, jak wydostanie się z ust. Przy skrajnych warunkach atmosferycznych warto przełożyć trening na świeżym powietrzu na bardziej dogodny termin.

Chyba każdy z nas miał taką sytuację, że autobus nie przyjechał na czas lub samochód odmówił posłuszeństwa i w całym tym zamieszaniu nie starczyło czasu na trening poza domem. Sytuacje losowe się po prostu zdarzają – podobnie jak zła pogoda. Czy to oznacza, że trzeba rezygnować z ćwiczeń? Oczywiście, że nie! Z powodzeniem można trenować w domowych warunkach – bieganie można zamienić na sesję ćwiczeń rozciągających, a trening siłowy przeprowadzić przy pomocy hantli i drążka do podciągania. Jednak, aby ten plan wypalił, warto mieć pod ręką kilka akcesoriów sportowych, które ułatwią domowy trening.

Mata do ćwiczeń

Mata do ćwiczeń to absolutna podstawa – przyda się zarówno do rozgrzewki przed treningiem siłowym, do ćwiczeń jogi, jak i do sesji rozciągającej. Kupując matę, upewnij się, czy jest odpowiedniej wielkości – inna mata sprawdzi się w przypadku jogi, a inna będzie odpowiednia podczas treningu fitness. Dla zwiększonego komfortu ćwiczeń wybierz matę miękką oraz taką, która ma specjalną powłokę antypoślizgową.

Hantle

Hantle i ciężarki, nawet jeżeli nie korzystasz z nich na co dzień, powinny znaleźć się w Twoim sportowym niezbędniku. Jesienne wieczory są długie, a pogoda nie zawsze zachęca do treningu na zewnątrz. Mając hantle, możesz ćwiczyć siłę mięśni. Pamiętaj jednak o tym, aby nie przesadzić na początku z ich ciężarem. Zbyt intensywny trening to pierwszy krok do przemęczenia organizmu i bolesnych zakwasów, a każda aktywności fizyczna ma być przecież przyjemnością!

Drążek rozporowy do podciągania

Zanim jeszcze siłownie i kluby fitness zaczęły pojawiać się w polskich miastach, drążek rozporowy można było spotkać w pokojach większości dorastających chłopców. Jest to genialny przyrząd – zajmuje niewiele miejsca, a przy jego pomocy można wyćwiczyć zarówno przedramiona, jak i plecy. Początkowo, trening na drążku sprawia sporo trudności, jednak z czasem każde podciągnięcie przychodzi zdecydowanie łatwiej. Nie zrażaj się niepowodzeniami – nikt nie powiedział, że droga do doskonałej formy fizycznej będzie prosta.

Zestaw gum do ćwiczeń

To jedno z ulubionych akcesoriów do ćwiczeń miłośników fitnessu. Są stosowane zarówno podczas rozgrzewki, jak i w treningu ogólnorozwojowym. Co ważne, gumy są bardzo proste w użyciu – nie musisz mieć przy tym żadnego doświadczenia, choć oczywiście warto skonsultować się z trenerem, aby wiedzieć, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia przy ich pomocy. Zestaw kilku gum do ćwiczeń kupisz niemal w każdym sklepie sportowym już za kilkadziesiąt złotych.

Skakanka

Tak, jak drążek do ćwiczeń kojarzy się przede wszystkim z męskimi aktywnościami (choć stopniowo takie postrzeganie zaczyna się zmieniać), tak też skakanka była kiedyś przymiotem wyłącznie dziewczyn. No, może sięgali po nią jeszcze zawodowi bokserzy, którzy chcieli przeprowadzić szybką rozgrzewkę. Skakankę warto mieć zawsze pod ręką. Krótki, intensywny trening pozwoli nie tylko rozgrzać wiele partii mięśni, lecz będzie również doskonałym testem wydolności organizmu. Jedynie patrząc z boku, może się wydawać, że trening na skakance jest prosty!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wprowadzenie do świata e-papierosów: wszystko, co musisz wiedzieć o zestawach startowych
Wprowadzenie do świata e-papierosów: wszystko, co musisz wiedzieć o zestawach startowych
Poznaj wnikliwie świat e-papierosów. Dowiedz się, jakie są zestawy startowe, jak ich używać i jakie są ich zalety i wady. Wybierz zestaw, który najbardziej Ci odpowiada.
Naturalne Tabletki na Odchudzanie: Czy mogą być skutecznym wsparciem w procesie utraty wagi?
Naturalne Tabletki na Odchudzanie: Czy mogą być skutecznym wsparciem w procesie utraty wagi?
W dzisiejszych czasach wiele osób poszukuje naturalnych i bezpiecznych sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów.
Buty do biegania – jakie mają zalety?
Buty do biegania – jakie mają zalety?
Buty do biegania są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego biegacza. Właściwe buty do biegania nie tylko zapewniają komfort podczas treningów, ale także przyczyniają się do poprawy wyników sportowych. W tym artykule omówiono zalety butów do biegania oraz czym kierować się przy ich wyborze.
Ostatnie wpisy